vrata2020

Spoločnosť Lomax získala tretie miesto v súťaži Ocenění českých lídrů Jihomoravského kraje

Spoločnosť Lomax získala tretie miesto v súťaži Ocenění českých lídrů Jihomoravského kraje

Spoločnosť Lomax, ktorá je tuzemským lídrom v produkcii garážových brán, bola v júni zaradená medzi kľúčové firmy z celej Českej republiky. V druhom ročníku súťaže Ocenění českých lídrů sa medzi firmami z Jihomoravského kraja umiestnila na 3. mieste. Predčila pritom viac ako 170 iných spoločností, ktoré sa v tomto regióne o umiestnenie uchádzali.

V súťaži bolo celkovo prihlásených 1327 firiem, ocenenie ich nakoniec získalo rovných 40, a to naprieč jednotlivými krajmi. Iba 6 potom pôsobilo v segmente bývania. Jednou z nich bola práve spoločnosť Lomax, keď sa z celkového počtu 176 firiem v Jihomoravskom kraji umiestnila na 3. mieste.

"Ocenenie v tak nabitej a početnej konkurencii z celého kraja nás nesmierne teší. Zaradenie medzi najvýznamnejšie firmy z regiónu je pre nás signálom, že svoju prácu odvádzame svedomito. Zároveň to však berieme aj ako záväzok do budúcna a impulz pre ďalšie zlepšovanie, "povedal konateľ spoločnosti Lomax Miroslav Kubík.

Do projektu Ocenění českých lídrů sú spoločnosti nominované na základe analýzy verejne dostupných údajov všetkých spoločností v Česku spracovaných odborným garantom. Tým je medzinárodná spoločnosť Czech Credit Bureau, ktorá následne vyberá najlepšieho uchádzača. Robí tak na základe malého ekonomického auditu a osobného hodnotenia, ktoré vychádza z príbehu majiteľov či generálnych riaditeľov.

"Príbeh našej spoločnosti v minulom roku oslávil už štvrťstoročie, toto ocenenie preto berieme ako dodatočný a príjemný darček. Cesta k tomu, aby sa Lomax stal jednotkou na trhu v produkcii garážových brán, nebola v žiadnom prípade jednoduchá. Do budúcnosti chceme v tejto pozícii zotrvať a zároveň dosahovať podobných úspechov aj na poli tieniacej techniky či vchodových dverí, "doplnil Miroslav Kubík

Aby sa firmy mohli Ocenění českých lídrů zúčastniť, museli splniť hneď niekoľko kritérií. Jedným z hlavných bolo 100% české vlastníctvo a české občianstvo majiteľov. K ďalším kritériám potom patril ročný obrat minimálne 200 miliónov korún, minimálny počet 50 zamestnancov a zavedenie podvojného účtovníctva po dobu najmenej 4 rokov. Firma musela mať tiež dostupné uzávierky za rok 2015 a 2016 a iRating v stupňoch 1 - 11. Súčasťou registrácie bolo tiež poskytnutie ekonomických výsledkov za posledné obdobie.

 

ČESKÝ LÍDR 2018 - Jihomoravský kraj
ČESKÝ LÍDR 2018 - Jihomoravský kraj

Společnost LOMAX & Co s.r.o.

Historie firmy LOMAX sahá až do roku 1992, kdy nastartovala svoji činnost v oboru garážové a stínicí techniky. V současnosti je největším českým výrobcem garážových vrat a předním výrobcem předokenních rolet a venkovních žaluzií. V roce 2017 firma úspěšně zavedla vlastní výrobu hliníkových vchodových dveří. Od vzniku společnosti je její vizí být významnou českou firmou, která se výrazně odlišuje od konkurence nejen svými výrobky a službami, ale také maximální péčí o zákazníky a zaměstnance. Předpokladem plnění vize je vysoká odbornost pracovníků, přesná výroba na CNC strojích s využitím nejmodernější techniky a renomovaní dodavatelé komponentů splňující normy a legislativu EU. Produkty LOMAX vynikají spolehlivostí, precizním zpracováním a nadstandardními zárukami

diplom Jihomoravský kraj3
diplom Jihomoravský kraj3